MR PASTRIES LLC (DOS #7796941) is a Domestic Limited Liability Company in New York, New York registered with the New York State Department of State (NYSDOS). The business entity was initially filed on January 5, 2026. The registered business location is at 312 W 43rd Street, New York, NY 10036. The DOS process location is Alexey Saprin.
| DOS ID | 7796941 |
| Current Entity Name | MR PASTRIES LLC |
| County | New York |
| Jurisdiction | New York |
| Entity Type | DOMESTIC LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Initial DOS Filing Date | 2026-01-05 |
| DOS Process Name | Alexey Saprin |
| DOS Process Address | 312 W 43rd Street New York NY 10036 |
| Filing Number | 260105004618 |
| Filing Type | ARTICLES OF ORGANIZATION |
| Mod Cert Code | 01DA A |
| Approved Date | 2026-01-05 |
| Filing Date | 2026-01-05 |
| Entity Type | DOMESTIC LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Current Entity Name | MR PASTRIES LLC |
| Effective Date | 2026-01-05 |
| Duration | PERPETUAL |
| Law Section | LIMITED LIABILITY COMPANY LAW - 203 LIMITED LIABILITY COMPANY LAW |
| County | New York |
| Jurisdiction | NY |
| Filer Name | VALERIIA SAPRINA |
| Filer Address | 312 W 43rd New York NY 10036 |
| DOS Process Name | Alexey Saprin |
| DOS Process Address | 312 W 43rd Street New York NY 10036 |
| Filing Date | Entity Name | Filing Number | Type | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2026-01-05 | MR PASTRIES LLC | 260105004618 | Actual | Active |
| Filing Date | Address Type | Address Name | Address | Filing Number |
|---|---|---|---|---|
| 2026-01-05 | Alexey Saprin | 312 W 43rd, New York, NY 10036 | 260105004618 |
| Street Address |
312 W 43rd Street |
| City | New York |
| State | NY |
| Zip Code | 10036 |
| Corporation Name | Address | Registered Agent Name | Initial DOS Filing Date |
|---|---|---|---|
| Quality Air Inspections LLC | 530 w 45 st #5n, New york, NY 10036 | 2025-12-24 | |
| Harry Houdini Production Services Inc. | attention: greg nobile, 260 w. 44th street, New York, NY 10036 | 2026-01-07 | |
| 46 Times Group Inc. | 149 West 46th Street, New York, NY 10036 | 2025-12-30 | |
| Diana Drumm Public Relations LLC | 1 River Pl Apt 2210, New York, NY 10036 | United States Corporation Agents, Inc. | 2025-12-29 |
| Cheese Fries Uk Tour Limited Liability Company | 600 Ninth Avenue, #1106, New York, NY 10036 | 2026-01-06 | |
| 743 6th Avenue Corp. | 350 W. 42nd Street, #7d, New York, NY 10036 | 2026-01-05 | |
| 178 Lefferts Avenue Owner LLC | 55 West 46th Street, New York, NY 10036 | 2025-12-29 | |
| Medrx Supply Corp. | 2 West 46 Street Rm Ph2, New York, NY 10036 | 2026-01-07 | |
| Velo & Nexa Link Inc. | 2 West 45th Street Unit 1100, New York, NY 10036 | Haitao Ge | 2026-01-04 |
| Rz Prime Services Inc. | 653 9th Ave Apt 2n, New York, NY 10036 | 2025-12-30 | |
| Find all corporations in the same zip code | |||
| Corporation Name | Address | Registered Agent Name | Initial DOS Filing Date |
|---|---|---|---|
| Sweet Ti Pastries L.L.C. | 324 Beach 102nd St, Rockaway Park, NY 11694 | United States Corporation Agents, Inc. | 2020-07-23 |
| A-One Cakes & Pastries (U.S.A) Inc. | 80-51 249th Street, Bellerose, NY 11426 | 2022-10-21 | |
| M & D Pastries, Inc. | 1631 2nd avenue, New York, NY 10028 | 2025-10-20 | |
| Heartisan Pastries LLC | 708 Brix Place, Uniondale, NY 11553 | 2023-07-19 | |
| Jessie B's Pastries, LLC | 7079 ontario center road, Ontario, NY 14519 | 2023-06-30 | |
| Scarsdale Pastries, Inc. | 4 Fowler Ave., Ossining, NY 10562 | 2018-10-22 | |
| N & A Fresh Pastries, LLC | 254 92nd Street, Apt. D2, Brooklyn, NY 11209 | Spiegel and Utrera P.A., P.C. | 2022-09-13 |
| International Pastries LLC | 130 Lee Ave. #788, Brooklyn, NY 11211 | 2025-10-06 | |
| Adel's Pastries Inc. | 101 Steamboat Rd, great neck, NY 11024 | Adel Salman | 2022-10-20 |
| Rugged Pastries LLC | 3001 Barclay Mnr., Newburgh, NY 12550 | United States Corporation Agents, Inc. | 2021-05-21 |
Do you have more infomration about Mr Pastries LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes about three million business entities and corporations registered with New York State Department of State (NYSDOS). The Department of State keeps a record of every filing for every incorporated business in the state of New York. Each business entity is registered with DOS ID, business legal name, type, filing date, registered agent name, office address, etc.
| Subject | Business and Economy |
| Jurisdiction | State of New York |
| Data Provider | New York State Department of State (NYSDOS) |
| Source | data.ny.gov |
The New York State Department of State, one of the oldest and most diverse agencies in state government, works to make New York a more welcoming, equitable, and prosperous place for all who call it home. Established in 1778, and known as the Keeper of Records for more than two centuries, the Department improves the quality of life for all New Yorkers by providing a myriad of essential services and programs to local governments, businesses, community organizations and citizens. Business corporations, not-for-profit corporations, limited liability companies and limited partnerships must file a formation document with the New York State Department of State in order to do business within the State of New York. Each corporate, limited liability company or limited partnership name must be unique. Out-of-state corporations which choose to do business in New York State must file with the Department of State an application for authority. If the entity name is not distinguishable from the name of all other entities on file with the Department of State, the corporation must use a fictitious name which, likewise, must be distinguishable from the name of all other entities on file with the Department of State. With some exceptions, each business corporation must submit a statement every two years verifying their service of process address and identifying the name and address of the chief executive officer of the corporation and the address of the principal executive office of the corporation. Limited liability companies must submit a statement every two years that verifies the service of process address. This Corporation and Business Entity Database includes business and not for profit corporations, limited partnerships, limited liability companies, limited liability partnerships, and other miscellaneous businesses. The database also includes assumed name filings for corporations, limited liability companies and limited partnerships. Each business entity is registered with DOS ID, business legal name, entity type, filing date, registered agent name and address, officer name and address, office address, etc. To give New Yorkers the access they deserve to government data and information, Governor Andrew M. Cuomo launched the Open NY initiative in March 2013 and signed Executive Order 95. It directs state agencies to identify, catalog, and publish their data on the state's open data website administered by the Office of Information Technology Services (ITS). Open NY increases transparency, improves government performance, empowers New Yorkers to participate in government, and encourages research and economic opportunities statewide. |