7 ALCHEMY INC. (Registry #201547999) is a Domestic Business Corporation in Ashland, Oregon registered with the Corporation Division of Oregon Secretary of State. The business was registered on September 14, 2022. The registered business location is at 667 A St, Ashland, OR 97520.
| Registry Number | 201547999 |
| Business Name | 7 ALCHEMY INC. |
| Address | 667 A St Ashland OR 97520 |
| Registry Date | 2022-09-14 |
| Jurisdiction | OR |
| Entity Type | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Address | 667 A St Ashland OR 97520 |
| Address | 667 A St Ashland OR 97520 |
| Entity of Record Name | WOLF REGISTERED AGENT SERVICES LLC |
| Address | 2175 Nw Raleigh St Ste 110 Portland OR 97210 |
| Street Address |
667 A ST |
| City | ASHLAND |
| State | OR |
| Zip Code | 97520 |
| Business Name | Address | Registry Date |
|---|---|---|
| Lithia Mercantile LLC | 667 A St, Ashland, OR 97520 | 2025-02-19 |
| True Farma Advisors | 667 A Street, Ashland, OR 97520 | 2019-06-03 |
| A Street, LLC | 667 A St, Ashland, OR 97520 | 2006-03-07 |
| Business Name | Address | Registry Date |
|---|---|---|
| Soar Property Management | 235 Terrace St, Ashland, OR 97520 | 2025-11-18 |
| Tapestry Services | 415 W Nevada St, Ashland, OR 97520 | 2025-11-17 |
| My Life Expands LLC | 1275 Green Meadows Way, Ashland, OR 97520 | 2025-11-17 |
| Reno, Hi LLC | 103 S Laurel St, Ashland, OR 97520 | 2025-11-19 |
| Sky King Ranch Stewardship LLC | 12297 Old Highway 99 S, Ashland, OR 97520 | 2025-11-13 |
| Miri Pizann LLC | 861 Blackberry Ln, Ashland, OR 97520 | 2025-11-14 |
| Cellular Radiance LLC | 1 Corral Ln Unit 23, Ashland, OR 97520 | 2025-11-20 |
| Richard Fries Logistics LLC | 304 Catalina Drive, Ashland, OR 97520 | 2025-11-17 |
| Rachel Knight Chiropractic LLC | 11465 Highway 66, Ashland, OR 97520 | 2025-11-24 |
| Rogue Elr LLC | 1050 Park St, Ashland, OR 97520 | 2025-11-20 |
| Find all businesses in the same zip code | ||
| Business Name | Address | Registry Date |
|---|---|---|
| Art Alchemy 13 | 5181 Sw 158th Ave, Beaverton, OR 97007 | 2023-03-29 |
| Sks Alchemy | 1201 Maxwell Road, Eugene, OR 97404 | 2019-03-14 |
| Bud Alchemy | 279 Se 126th Dr, South Beach, OR 97366 | 2017-08-02 |
| Fat Alchemy LLC | 3280 Sw 170th Ave Apt 1506, Beaverton, OR 97003 | 2021-09-20 |
| Cbd & Alchemy Co. | 2470 Nw Drouillard Ave, Bend, OR 97703 | 2018-11-26 |
| Alchemy 9 | 133 Meadow Oaks Dr, Ashland, OR 97520 | 2025-04-10 |
| Alchemy Law, LLC | 5441 S Macadam Ave Ste N, Portland, OR 97239 | 2016-06-22 |
| It's All Alchemy | 10560 Nw Walters Ln, Portland, OR 97229 | 2019-03-11 |
| Alchemy 168 | 4974 W 44th Ave, Eugene, OR 97405 | 2023-06-02 |
| Oo Ah Alchemy | 1625 Ne Bryant Street, Portland, OR 97211 | 2018-08-09 |
Do you have more infomration about 7 Alchemy Inc.? Please fill in the following form.
This dataset includes 800 thousand business entities (corporations, LLCs, business names, nonprofit corporations, etc.) registered with Oregon Secretary of State, Corporation Division. The Corporation Division is Oregon's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, principal address, mailing address, officer names, entity status, type and registration date.