960 Management, L.L.C. is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #602067926. The business address is 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201. The business type is WA LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 602067926 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | 960 MANAGEMENT, L.L.C. |
| Physical Address | 421 W Riverside Ave Ste 960 Spokane WA 99201 |
| Mailing Address | 421 W Riverside Ave Ste 960 Spokane WA 99201 |
| Type | PROFIT - WA LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Regular |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2000-09-25 |
| Expiration Date | 2023-09-30 |
| Duration | PERPETUAL |
| sorourke(a)southwellorourke.com | |
| Telephone | 5096240159 |
| Registered Agent Name | DAN O'ROURKE |
| Registered Agent Address | 421 W Riverside Ste 960 Spokane WA 99201 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| GOVERNOR | SOUTHWELL & O'ROURKE PS | |
| GOVERNOR | CHARLES V CARROLL, PLLC | |
| GOVERNOR | DAN O'ROURKE | |
| GOVERNOR | J GREGORY LOCKWOOD, PLLC | |
| GOVERNOR | J GREGORY LOCKWOOD, PLLC |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Southwell & O'Rourke, P.S. | 421 W Riverside Ave, Suite 960, Spokane, WA 99201-0402 | Dan O'Rourke | 1977-01-03 |
| Liveaboard Association of Puget Sound | 539 Cedar Ave S, Renton, WA 98055 | Dan O'Rourke | 2000-05-11 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| GOVERNOR | SOUTHWELL & O'ROURKE PS | |
| GOVERNOR | CHARLES V CARROLL, PLLC | |
| GOVERNOR | DAN O'ROURKE | |
| GOVERNOR | J GREGORY LOCKWOOD, PLLC | |
| GOVERNOR | J GREGORY LOCKWOOD, PLLC |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Southwell & O'Rourke, P.S. | 421 W Riverside Ave, Suite 960, Spokane, WA 99201-0402 | Dan O'Rourke | 1977-01-03 |
| Street Address |
421 W RIVERSIDE AVE STE 960 |
| City | SPOKANE |
| State | WA |
| Zip Code | 99201 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Kuster, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201-0402 | Charles V Carroll PLLC | 2008-03-13 |
| Belize Farms, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201-0402 | John Lockwood | 2009-05-05 |
| 222 Cobblestone, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201-0402 | Daniel P O'Rourke | 2022-09-02 |
| Inland Empire Development Company, Inc. | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201 | William A Tombari Jr | 1992-01-27 |
| 12918 Nora LLC | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201-0402 | Charles V. Carroll, PLLC | 2011-04-04 |
| Law Office of J. Gregory Lockwood, P.L.L.C. | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201 | John Lockwood | 2006-06-30 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Hardin Law Office, PC | 522 W Riverside Ave Ste 5016, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Gee Equipment Holdings, LLC | 510 W Riverside Ave Ste 500, Spokane, WA 99201-0515 | Centerpoint Aviation Corporate Services LLC | 2022-11-18 |
| Serendipity Coffee, LLC | 801 W Riverside Ave Ste 300, Spokane, WA 99201-0908 | Mitch Swenson | 2022-11-18 |
| Luxe Lily LLC | 1310 W Broadway Ave Apt A, Spokane, WA 99201-2065 | Blakely Lemasters | 2022-11-19 |
| Sa5 Restaurant Group, Inc | 520 W Main Ave, Spokane, WA 99201-0510 | Casey Garland | 2022-11-16 |
| Houston Estate Enterprises, LLC | 522 W Riverside Ave Ste N, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2022-11-23 |
| Pearly Brights, LLC | 525 W Sprague Ave, Spokane, WA 99201-3808 | Taylor Byrd | 2022-11-23 |
| Paul`S Video and Photo, LLC | 522 W Riverside Ave Ste 4914, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Open Door Counseling Services PLLC | 100 N Howard St Ste W, Spokane, WA 99201-0508 | Washington Registered Agent, LLC. | 2022-11-22 |
| Amplify Real Estate Services Washington, LLC | 804 N Monroe St, Spokane, WA 99201-2110 | Amplify Re Services | 2022-11-14 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| J & M Management, LLC | 3810 N Washington, Tacoma, WA 98407 | Matthew Reiber | 2007-11-06 |
| Wr2 Management, LLC | 2809 Cascadia Ave S, Seattle, WA 98144 | Gmte Corporation | 2007-11-19 |
| Tui Management LLC | 105 Ingram Pl, White Salmon, WA 98672 | Craig Parkes | 2015-05-18 |
| Mvm Management Inc | 2255 S 287th St, Federal Way, WA 98003-3300 | Mihaela Varanita | 2019-08-21 |
| O'B Management LLC | 510 Lilly Rd Se, Olympia, WA 98501 | Elizabeth Obrien | 2007-11-04 |
| K Management L.L.C. | 12525 W Sunset Hwy Trlr 25, Airway Hgts, WA 99001-9457 | Jennifer N Kimbrell | 2019-08-15 |
| Amb Management, Inc. | 816 Nw 52nd St, Seattle, WA 98107-3640 | Anna Brenner | 2019-08-19 |
| Apb Management, Inc. | 3920 Ne 11th Pl, Renton, WA 98056 | Anthonytonyp Boydston | 2000-12-07 |
| Management Recruiters of Bellevue/ Portfolio Management Division, Inc. | 10900 Ne 4th St Ste 1450, Bellevue, WA 98004 | Roger A Hendrix Sr | 1997-05-27 |
| Pac Management, LLC | 33103 Pacific St, Black Diamond, WA 98010-9732 | Good Faith Legal, P.S. | 2019-09-01 |
Do you have more infomration about 960 Management, L.L.C.? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.