The Law Office of Angelle Gerl, PLLC is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #603422640. The business address is 421 W Riverside Ave Ste 503, Spokane, WA 99201-0402. The business type is WA PROFESSIONAL LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 603422640 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | THE LAW OFFICE OF ANGELLE GERL, PLLC |
| Physical Address | 421 W Riverside Ave Ste 503 Spokane WA 99201-0402 |
| Mailing Address | 421 W Riverside Ave Ste 503 Spokane WA 99201-0402 |
| Type | PROFIT - WA PROFESSIONAL LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Professional |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2014-07-26 |
| Expiration Date | 2023-07-31 |
| Duration | PERPETUAL |
| agerl.lawoffice(a)gmail.com | |
| Telephone | 5093280757 |
| Registered Agent Name | LEGAL SECRETARY |
| Registered Agent Address | 421 W Riverside Ave Ste 503 Spokane WA 99201-0402 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| COURTNEY WHITTEN | ||
| GOVERNOR | GERL ANGELLE |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| COURTNEY WHITTEN | ||
| GOVERNOR | GERL ANGELLE |
| Street Address |
421 W RIVERSIDE AVE STE 503 |
| City | SPOKANE |
| State | WA |
| Zip Code | 99201-0402 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Action Legal Group, PLLC | 421 W Riverside Ave Ste 503, Spokane, WA 99201-0402 | Dickinson Law Firm, PLLC | 2009-04-27 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Anchored Art Tattoo Inc. | 421 W Riverside Ave Ste 108, Spokane, WA 99201-0402 | Megan Corns | 2012-12-03 |
| 222 Cobblestone, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201-0402 | Daniel P O'Rourke | 2022-09-02 |
| Sodemann Document Services, Inc. | 421 W Riverside Ave Ste 868, Spokane, WA 99201-0402 | Gary Brajcich | 2003-10-07 |
| Block Vault, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 216, Spokane, WA 99201-0402 | Block Vault, LLC | 2021-11-17 |
| Maggie Rowe, Licsw, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 614, Spokane, WA 99201-0402 | Margaret Rowe | 2019-07-26 |
| Essential Massage LLC | 421 W Riverside Ave Ste 711, Spokane, WA 99201-0402 | Essential Massage LLC | 2011-07-11 |
| Lof Massage LLC | 421 W Riverside Ave Ste 254, Spokane, WA 99201-0402 | Lof Massage | 2022-03-31 |
| Jbgtrs LLC | 421 W Riverside Ave Ste 524, Spokane, WA 99201-0402 | Brandon Michaelsen | 2018-08-03 |
| Steven A. Meek Architects Corporation | 421 W Riverside Ave Ste 412, Spokane, WA 99201-0402 | Steven A Meek | 2007-01-12 |
| Arnold Financial Group, Inc. | 421 W Riverside Ave Ste 970, Spokane, WA 99201-0402 | William C Arnold | 2009-07-20 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Amplify Real Estate Services Washington, LLC | 804 N Monroe St, Spokane, WA 99201-2110 | Amplify Re Services | 2022-11-14 |
| Hha Totem Manager LLC | 905 W Riverside Ave Ste 202, Spokane, WA 99201-3016 | John Pilcher | 2022-11-21 |
| Montgomery Muscle LLC | 1814 W 1st Ave Apt 1, Spokane, WA 99201-7448 | Legalinc Corporate Services Inc. | 2022-11-16 |
| Actv, LLC | 522 W Riverside Ave Ste 4876, Spokane, WA 99201-0580 | Inc Authority Ra | 2022-11-21 |
| Paul`S Video and Photo, LLC | 522 W Riverside Ave Ste 4914, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Revolving Iris, LLC | 522 W Riverside Ave, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Hardin Law Office, PC | 522 W Riverside Ave Ste 5016, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Luxe Lily LLC | 1310 W Broadway Ave Apt A, Spokane, WA 99201-2065 | Blakely Lemasters | 2022-11-19 |
| Single To Sevens Legacy LLC | 100 N Howard St Ste R, Spokane, WA 99201-0508 | Registered Agents Inc. | 2022-11-23 |
| Next Chapter Realty LLC | 304 W Pacific Ave Ste 310, Spokane, WA 99201-4320 | Registered Agents Inc. | 2022-11-15 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Dlm Law Office, PLLC | 3319 96th Pl Se, Everett, WA 98208-4314 | Angela D Mabry | 2016-01-01 |
| Affordable Law Office, PLLC | 1001 4th Ave #3200, Seattle, WA 98154 | Tracy Reid | 2014-11-25 |
| Svennungsen Law Office, PLLC | 905 W Riverside Ave Ste 504, Spokane, WA 99201 | Peter D Svennungsen | 2016-09-07 |
| Ab Law Office, PLLC | 1115 Tacoma Ave S, Tacoma, WA 98402 | Beverly Allen | 2016-10-05 |
| Avenue Law Office PLLC | 8524 W Gage Blvd Bldg. A-1 #181, Kennewick, WA 99336 | Sarah Perry | 2010-06-13 |
| V. Gay Gerl, Inc. | 11448 Rainier Ave S Apt 202, Seattle, WA 98178-3952 | V Gay Gerl | 1990-12-17 |
| Ask Law Office, PLLC | 2100 S 336th St Apt P5, Federal Way, WA 98003-8976 | Andrew Kim | 2018-03-13 |
| The Law Office of Nj, PLLC | 1005 N Pines Rd, Spokane Vly, WA 99206-4986 | Jasenjit Nagra | 2019-08-27 |
| Gunderson Law Office, PLLC | 1410 S Meridian Ste B, Puyallup, WA 98371-6902 | Ivar J N Gunderson | 2016-04-04 |
| Law Office of Carla C. Lee, PLLC | 2317 Nw Market Street, Seattle, WA 98107 | Carla Lee | 2007-07-01 |
Do you have more infomration about The Law Office of Angelle Gerl, PLLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.