Abc Wellsian Way, LLC is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #604193127. The business address is 421 W Riverside Ave Ste 470, Spokane, WA 99201-0402. The business type is WA LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 604193127 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | ABC WELLSIAN WAY, LLC |
| Physical Address | 421 W Riverside Ave Ste 470 Spokane WA 99201-0402 |
| Mailing Address | 421 W Riverside Ave Suite 470 Spokane WA 99201-0405 |
| Type | PROFIT - WA LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Regular |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2017-11-16 |
| Expiration Date | 2023-11-30 |
| Duration | PERPETUAL |
| ryan(a)abcministorage.com | |
| Telephone | 5097475313 |
| Registered Agent Name | ALAN RUBENS |
| Registered Agent Address | 720 W Boone Ave Ste 200 Spokane WA 99201-2560 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| RYAN DALEY | ||
| RYAN DALEY | 421 W Riverside Ave Ste 470, Spokane, WA 992010402 | |
| RYAN DALEY | 421 W Riverside Ave Suite 470, Spokane, WA 992010402 | |
| RYAN DALEY | 421 West Riverside Ave. Suite 470, Spokane, WA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| 314 Riverside, LLC | 10708 E Knox Ave, Spokane Vly, WA 99206-4131 | Alan Rubens | 2022-05-14 |
| Anderson Humpage Holdings, LLC | 7106 N Altamont St, Spokane, WA 99217-7735 | Alan Rubens | 2022-07-13 |
| Monte Instruction, LLC | 6502 162nd Street Ct E, Puyallup, WA 98375-9014 | Alan Rubens | 2022-11-09 |
| Second Park, LLC | 702 S Park St, Deer Park, WA 99006-7025 | Alan Rubens | 2022-03-01 |
| Odegard Brothers LLC | 1005 E 26th Ave, Spokane, WA 99203-3338 | Alan Rubens | 2022-04-12 |
| Fa Granite Warehouse, LLC | 8817 W Granite Ave, Spokane, WA 99224-5033 | Alan Rubens | 2022-09-21 |
| Duke Family Investments, LLC | 3451 S London Ct, Spokane, WA 99203-1655 | Alan Rubens | 2022-09-16 |
| Woodside Capital, LLC | 1709 E Heritage Ln, Spokane, WA 99208-8557 | Alan Rubens | 2022-09-23 |
| Vth Coaching LLC | 23510 E Sharp Ct, Liberty Lake, WA 99019-9442 | Alan Rubens | 2022-03-14 |
| Winrock Investments LLC | 1739 N Winrock St, Liberty Lake, WA 99019-9490 | Alan Rubens | 2022-09-02 |
| Find all businesses with the same agent | |||
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| RYAN DALEY | ||
| RYAN DALEY | 421 W Riverside Ave Ste 470, Spokane, WA 992010402 | |
| RYAN DALEY | 421 W Riverside Ave Suite 470, Spokane, WA 992010402 | |
| RYAN DALEY | 421 West Riverside Ave. Suite 470, Spokane, WA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Abc Mini Storages, LLC | 421 W Riverside Ave, Suite 470, Spokane, WA 99201-0402 | Tyler Black | 2001-04-06 |
| Street Address |
421 W RIVERSIDE AVE STE 470 |
| City | SPOKANE |
| State | WA |
| Zip Code | 99201-0402 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Pacstor, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 470, Spokane, WA 99201-0402 | Alan Rubens | 2012-05-01 |
| Lyons Road, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 470, Spokane, WA 99201-0402 | James S Black | 2008-03-24 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Sodemann Document Services, Inc. | 421 W Riverside Ave Ste 868, Spokane, WA 99201-0402 | Gary Brajcich | 2003-10-07 |
| Maggie Rowe, Licsw, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 614, Spokane, WA 99201-0402 | Margaret Rowe | 2019-07-26 |
| Innovia Ignite Foundation | 421 W Riverside Ave Ste 606, Spokane, WA 99201-0402 | Lauren Autrey | 2020-06-22 |
| Block Vault, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 216, Spokane, WA 99201-0402 | Block Vault, LLC | 2021-11-17 |
| V's Grill Seasoning, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 421, Spokane, WA 99201-0402 | Valentina Pavlov | 2012-06-25 |
| Elizabeth A. Ziegler, Ph.D., PLLC | 421 W Riverside Ave Ste 315, Spokane, WA 99201-0402 | Scott R Smith | 2014-08-26 |
| Amr Mesa I, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 407, Spokane, WA 99201-0402 | John Pariseau | 2022-01-12 |
| Lincoln Loon, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 461, Spokane, WA 99201-0402 | Premier 1031, Inc. | 2022-10-29 |
| Anchored Art Tattoo Inc. | 421 W Riverside Ave Ste 108, Spokane, WA 99201-0402 | Megan Corns | 2012-12-03 |
| 222 Cobblestone, LLC | 421 W Riverside Ave Ste 960, Spokane, WA 99201-0402 | Daniel P O'Rourke | 2022-09-02 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Single To Sevens Legacy LLC | 100 N Howard St Ste R, Spokane, WA 99201-0508 | Registered Agents Inc. | 2022-11-23 |
| Gee Equipment Holdings, LLC | 510 W Riverside Ave Ste 500, Spokane, WA 99201-0515 | Centerpoint Aviation Corporate Services LLC | 2022-11-18 |
| Serendipity Coffee, LLC | 801 W Riverside Ave Ste 300, Spokane, WA 99201-0908 | Mitch Swenson | 2022-11-18 |
| Amplify Real Estate Services Washington, LLC | 804 N Monroe St, Spokane, WA 99201-2110 | Amplify Re Services | 2022-11-14 |
| Ew Enterprises LLC | 100 N Howard St Ste 4941, Spokane, WA 99201-0508 | Washington Registered Agent LLC | 2022-11-14 |
| Montgomery Muscle LLC | 1814 W 1st Ave Apt 1, Spokane, WA 99201-7448 | Legalinc Corporate Services Inc. | 2022-11-16 |
| Luxe Lily LLC | 1310 W Broadway Ave Apt A, Spokane, WA 99201-2065 | Blakely Lemasters | 2022-11-19 |
| Loup LLC | 100 N Howard St Ste 5041, Spokane, WA 99201-0508 | Registered Agents Inc. | 2022-11-17 |
| Open Door Counseling Services PLLC | 100 N Howard St Ste W, Spokane, WA 99201-0508 | Washington Registered Agent, LLC. | 2022-11-22 |
| Sa5 Restaurant Group, Inc | 520 W Main Ave, Spokane, WA 99201-0510 | Casey Garland | 2022-11-16 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Wellsian Way Mini Storage, L.L.C. | 104 Wellsian Way, Richland, WA 99352-4113 | Bernard L Erickson | 1998-07-30 |
| Wellsian Way Properties, L.L.C. | 1317 Chardonnay Dr, Richland, WA 99352-7303 | Kenneth Miller | 2008-09-23 |
Do you have more infomration about Abc Wellsian Way, LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.