Agatha, LLC is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #604496650. The business address is 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635. The business type is WA LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 604496650 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | AGATHA, LLC |
| Physical Address | 601 W Main Ave Ste 1400 Spokane WA 99201-0635 |
| Mailing Address | 601 W Main Ave Ste 1400 Spokane WA 99201-0635 |
| Type | PROFIT - WA LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Regular |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2019-08-09 |
| Expiration Date | 2023-08-31 |
| Duration | PERPETUAL |
| drehn(a)workwith.com |
| Registered Agent Name | GARY BRAJCICH |
| Registered Agent Address | 601 W Main Ave Ste 1400 Spokane WA 99201-0635 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| J STOCKTON | 601 W Main Ave Ste 714, Spokane, WA 992010613 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Bean, LLC | 329 N 1st Ave, Sandpoint, ID 83864-1453 | Gary Brajcich | 2009-07-24 |
| Coeur D'Alene Limousine Leasing, LLC | 45 West Second Avenue, Spokane, WA 99201 | Gary Brajcich | 2007-09-10 |
| Bej Minerals, LLC | 601 W Main Ave., Ste 714, Spokane, WA 99201-0677 | Gary Brajcich | 2013-09-30 |
| Llovey, LLC | 601 W Main Ave Ste 714, Spokane, WA 99201-0613 | Gary Brajcich | 2021-12-09 |
| National Readers' Clearinghouse, Network Services, Inc. | 515 W Francis Ste 8, Spokane, WA 99205 | Gary Brajcich | 1997-03-05 |
| Wiseaction, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Gary Brajcich | 2016-11-09 |
| Babe-O, LLC | 2921 S Howard, Spokane, WA 99203 | Gary Brajcich | 2014-01-07 |
| Aip II, LLC | 2615 S Hayden Rd, Airway Heights, WA 99001 | Gary Brajcich | 2009-12-04 |
| Philomena, LLC | 601 W Main Ave Ste 714, Spokane, WA 99201-0613 | Gary Brajcich | 2019-06-28 |
| Zparma II, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Gary Brajcich | 2022-10-13 |
| Find all businesses with the same agent | |||
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| J STOCKTON | 601 W Main Ave Ste 714, Spokane, WA 992010613 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Baldy, LLC | 601 W Main Ste 714, Spokane, WA 99201 | Gary Brajcich | 2014-02-10 |
| Hkuna, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Gary Brajcich | 2021-09-10 |
| Jnwsa, LLC | 601 W Main Ave #714, Spokane, WA 99201 | Gary D Brajcich | 2011-04-06 |
| Street Address |
601 W MAIN AVE STE 1400 |
| City | SPOKANE |
| State | WA |
| Zip Code | 99201-0635 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Wiseaction, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Gary Brajcich | 2016-11-09 |
| Excelsior Family Medicine, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Wbm Corporate Services LLC | 2019-10-28 |
| Zparma II, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Gary Brajcich | 2022-10-13 |
| We Deliver LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Wbm Corporate Services LLC | 2021-07-13 |
| Haven Heights, Inc. | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Robert Reilly | 2018-07-16 |
| Ferdinand Cjf, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Gary Brajcich | 2014-11-04 |
| South 10 Pine, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Wbm Corporate Services, LLC | 2018-11-07 |
| Excelsior Integrated Care Center LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Wbm Corporate Services, LLC | 2019-11-15 |
| Wbm Corporate Services LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Wbm Corporate Services, LLC | 2020-11-18 |
| 1270 Salt Aire Blvd, LLC | 601 W Main Ave Ste 1400, Spokane, WA 99201-0635 | Wbm Corporate Services LLC | 2019-07-16 |
| Find all businesses in the same location | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Delay, Curran, Thompson, Pontarolo & Walker, P.S. | 601 W Main Ave Ste 1212, Spokane, WA 99201-0635 | J Donald Curran | 1980-02-27 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Ew Enterprises LLC | 100 N Howard St Ste 4941, Spokane, WA 99201-0508 | Washington Registered Agent LLC | 2022-11-14 |
| Sa5 Restaurant Group, Inc | 520 W Main Ave, Spokane, WA 99201-0510 | Casey Garland | 2022-11-16 |
| Pearly Brights, LLC | 525 W Sprague Ave, Spokane, WA 99201-3808 | Taylor Byrd | 2022-11-23 |
| Next Chapter Realty LLC | 304 W Pacific Ave Ste 310, Spokane, WA 99201-4320 | Registered Agents Inc. | 2022-11-15 |
| Revolving Iris, LLC | 522 W Riverside Ave, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Azlan Enterprises LLC | 100 N Howard St Ste 4734, Spokane, WA 99201-0508 | Registered Agent Inc | 2022-11-16 |
| Hha Totem Manager LLC | 905 W Riverside Ave Ste 202, Spokane, WA 99201-3016 | John Pilcher | 2022-11-21 |
| Paul`S Video and Photo, LLC | 522 W Riverside Ave Ste 4914, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2023-01-01 |
| Single To Sevens Legacy LLC | 100 N Howard St Ste R, Spokane, WA 99201-0508 | Registered Agents Inc. | 2022-11-23 |
| 104 49th St LLC | 100 N Howard St Ste 5039, Spokane, WA 99201-0508 | Registered Agents Inc. | 2022-11-15 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Agatha Consulting, LLC | 16614 Se 27th St, Bellevue, WA 98008 | Washington Registered Agent, LLC. | 2017-06-06 |
| Agatha Hills, LLC | 155 J Shea Way, Port Angeles, WA 98362-8169 | Nancy Jeanhoefs | 2007-11-08 |
| Agatha Group LLC | 522 W Riverside Ave Ste N, Spokane, WA 99201-0580 | Northwest Registered Agent, LLC | 2022-01-24 |
Do you have more infomration about Agatha, LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.