States of Mind LLC is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #604715167. The business address is 2130 W Pioneer, Puyallup, WA 98371. The business type is WA LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 604715167 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | STATES OF MIND LLC |
| Physical Address | 2130 W Pioneer Puyallup WA 98371 |
| Mailing Address | 2130 W Pioneer Puyallup WA 98371 |
| Type | PROFIT - WA LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Regular |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2021-03-02 |
| Expiration Date | 2023-03-31 |
| Duration | PERPETUAL |
| daeto24(a)gmail.com | |
| Telephone | 2532633912 |
| Registered Agent Name | ANDREA SCANLAN |
| Registered Agent Address | 2130 W Pioneer Puyallup WA 98371-5266 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| ANDREA SCANLAN | 2130 W Pioneer, Puyallup, WA 983715266 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| ANDREA SCANLAN | 2130 W Pioneer, Puyallup, WA 983715266 |
| Street Address |
2130 W PIONEER |
| City | PUYALLUP |
| State | WA |
| Zip Code | 98371 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| O&M Construction Nw LLC | 521 11th St Nw Apt A1, Puyallup, WA 98371 | Cody Olive | 2021-03-19 |
| Customized Weed Control LLC | 1817 87th Avenue Ct E, Puyallup, WA 98371 | Heidi Culver | 2021-11-16 |
| Lowpro Hauling LLC | 1612 13th Ave Nw, Puyallup, WA 98371 | Wayne Finney | 2021-06-11 |
| Eat.Graze.Love. Charcuterie, LLC | 8201 65th Ave E, Puyallup, WA 98371 | Inc Authority Ra | 2021-01-22 |
| Super Sellers LLC | 8259 31st Street Ct E, Edgewood, WA 98371 | Super Sellers LLC | 2021-11-29 |
| Idaho44s LLC | 6801 96th Street E., Puyallup, WA 98371 | Nelson and Allen Ps | 2021-02-23 |
| Lejj Imports LLC | 2683 81st Avenue Ct E, Edgewood, WA 98371 | Jerrod Goode | 2020-11-23 |
| Pacific Rim Trade, Inc | 5112 62nd Ave E, Puyallup, WA 98371 | Northwest Registered Agent, LLC | 2021-07-02 |
| Market Fresh Homes LLC | 2505 Tacoma Road East, Puyallup, WA 98371 | Matthew Sweeney | 2020-12-14 |
| Howard Interprise LLC | 1528 13th Ave Nw, Puyallup, WA 98371 | Charles Howard | 2021-01-27 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Art In Mind, LLC | 3 Rosemount Way, Tacoma, WA 98406-7117 | Kyna Raney | 2020-02-11 |
| Mind The Gap, LLC | 5628 Airport Wy S, Suite 110, Seattle, WA 98108 | Graham Gill | 2010-03-11 |
| Mind Above LLC | 701 5th Ave Ste 2460, Seattle, WA 98104-7097 | Falg Services Inc | 2010-07-08 |
| A Little Paz of Mind, Inc. | 1441 Hastings Ave, Port Townsend, WA 98368-5901 | Rachel Paz | 2011-02-14 |
| Mid-States | 237 Ne Chkalov Dr # 10090, Vancouver, WA 98684-5054 | Terri Edwards | 2018-09-11 |
| Mind and Yours, Inc. | 1415 9th Ave Se, Olympia, WA 98501 | Linda Bates | 1998-08-07 |
| Mind Up, Inc. | 8210 135th Pl Se, Snohomish, WA 98296 | Yoriko Walkermatsumoto | 1999-07-12 |
| Mind's Eye | 7207 43rd Ave Ct Nw, Gig Harbor, WA 98335 | Eric Strachan | 2004-03-31 |
| Top of Mind, LLC | 4605 Ne 5th Pl, Renton, WA 98059-5708 | Corl Deluna | 2018-06-20 |
| Ai Mind, Inc. | 500 Union St Ste 810, Seattle, WA 98101-2332 | Corporation Service Company | 2021-09-15 |
Do you have more infomration about States of Mind LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.