Hughes V 1424 LLC is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #604771365. The business address is 11791 W Prairie Ave, Post Falls, ID 83854. The business type is WA LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 604771365 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | HUGHES V 1424 LLC |
| Physical Address | 11791 W Prairie Ave Post Falls ID 83854 |
| Mailing Address | 11791 W Prairie Ave Post Falls ID 83854-5924 |
| Type | PROFIT - WA LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Regular |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2021-06-24 |
| Expiration Date | 2023-06-30 |
| Duration | PERPETUAL |
| hughesv64(a)gmail.com | |
| Telephone | 1509990162 |
| Registered Agent Name | HUGHES V 1424 LLC |
| Registered Agent Address | 1424 N Mcdonald Rd Ste 101 Spokane WA 99216 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| VINCE HUGHES | ||
| VINCE HUGHES | 11791 W Prairie Ave, Post Falls, ID 83854 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| VINCE HUGHES | ||
| VINCE HUGHES | 11791 W Prairie Ave, Post Falls, ID 83854 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Kangaroo Properties, LLC | 1605 Lindsay Lp, Mount Vernon, WA 98274 | Vincehughes | 2004-01-01 |
| Hughes 8727 Hwy 2 LLC | 11791 W Prairie Ave, Post Falls, ID 83854-5924 | Vince Hughes | 2021-02-25 |
| Honeycomb Management, LLC | 1605 Lindsay Loop, Mount Vernon, WA 98274 | Vince Hughes | 2006-01-03 |
| Wallaby Properties, LLC | 1605 Lindsay Lp, Mount Vernon, WA 98274 | Vince Hughes | 2004-12-16 |
| Lower Columbia Mortgage Center, Inc. | 830 Washington Way, Longview, WA 98632 | Vincent C Hughes | 1998-05-28 |
| Wombat Properties, LLC | 11464 E Ocaso Ave, Mesa, AZ 85212-2281 | Vince Hughes | 2008-10-25 |
| North Sound Wind Power, LLC | 1605 Lindsay Loop, Mount Vernon, WA 98274 | Cheryl Hughes | 2007-12-18 |
| Koala Properties, LLC | 1605 Lindsay Lp, Mount Vernon, WA 98274 | Vince Hughes | 2004-01-01 |
| Street Address |
11791 W PRAIRIE AVE |
| City | POST FALLS |
| State | ID |
| Zip Code | 83854 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Hughes 8727 Hwy 2 LLC | 11791 W Prairie Ave, Post Falls, ID 83854-5924 | Vince Hughes | 2021-02-25 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| David & Goliath Homes LLC | 10324 N. Payment Peak Rd, Hauser, ID 83854 | Jason Richardson | 2019-03-01 |
| Perfection Edge LLC | 3608 N Brookie Dr, Post Falls, ID 83854 | Paul Pierce | 2020-04-29 |
| Anthem Pacific, LLC | 3904 E Mullan Ave Ste E, Ste E, Post Falls, ID 83854 | Northwest Registered Agent, LLC | 2019-10-22 |
| Saving Grace Construction LLC | 3545 West Echo Dr, Post Falls, ID 83854 | Northwest Registered Agent, LLC | 2021-11-10 |
| Cdn Fence Company LLC | 3602 W Poleline Ave, Post Falls, ID 83854 | Craig Neisinger | 2019-02-22 |
| Clear Management LLC | 1581 E Edmonton Avenue, Post Falls, ID 83854 | David Kinyon | 2022-10-28 |
| White Woods Construction LLC. | 2508, N Vulpes Ct, Post Falls, ID 83854 | White Woods Construction | 2020-01-13 |
| Re Floors LLC | 2600a E Seltice Way 353, Post Falls, ID 83854 | Washington Commercial Registered Agent LLC | 2021-05-14 |
| Property Investors, LLC | 5868 E. Maplewood Ave, Post Falls, ID 83854 | Property Investors, LLC | 2020-06-12 |
| Mcauliff Casewerk, Inc. | 55 N Cedar St Ste 108, Post Falls, ID 83854 | Eric Mcauliff | 2020-03-16 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| E&P Hughes LLC | 277 W Sunny Sands Rd, Cathlamet, WA 98612-9726 | Patricia Hughes | 2020-02-04 |
| S.G. Hughes, Inc. | 25028 104th Ave Se, Kent, WA 98030 | Jean M Bouffard | 2005-06-06 |
| Tah 1424 Mcdonald L.L.C. | 1014 S Riverside Harbor Dr, Post Falls, ID 83854-6894 | Ted Hughes | 2021-07-14 |
| 1424 S 53rd St LLC | 5413 South Tacoma Way, Tacoma, WA 98409-4312 | Erik Edvalds | 2021-01-15 |
| E.F. Hughes, Inc. | 25289 Sw Stafford Rd, Tualatin, OR 97062 | Capitol Corporate Services, Inc. | 2001-09-17 |
| Kd Hughes, LLC | 10160 Ne 112th Pl, Kirkland, WA 98033-4458 | James Hughes | 2017-01-01 |
| Ray Hughes LLC | 24026 Ne 29th St, Sammamish, WA 98074-5468 | Ray Hughes | 2016-04-07 |
| Hughes Bay LLC | 129 Hughes Bay Rd, Lopez Island, WA 98261 | Nigelburton | 2004-04-06 |
| Freehold - 1424 LLC | 1325 4th Ave Ste 1940, Seattle, WA 98101-2509 | Acb Services LLC | 2020-03-13 |
| 1424 S Cloverdale LLC | 1424 S Cloverdale St, Seattle, WA 98108 | Brower Law Ps | 2017-07-24 |
Do you have more infomration about Hughes V 1424 LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.