Nw Impact LLC is a business incorporated with Washington State Secretary of State. The Unified Business Identifier (UBI) is #604909211. The business address is 2620 W 27th Ave Apt T2, Spokane, WA 99223. The business type is WA LIMITED LIABILITY COMPANY.
| UBI | 604909211 Unified Business Identifier (UBI) |
| Business Name | NW IMPACT LLC |
| Physical Address | 2620 W 27th Ave Apt T2 Spokane WA 99223 |
| Mailing Address | Po Box 8204 Spokane WA 99203-0204 |
| Type | PROFIT - WA LIMITED LIABILITY COMPANY |
| Category | Limited Liability Regular |
| Record Status | Active |
| Incorporation State | WASHINGTON |
| Incorporation Date | 2022-04-25 |
| Expiration Date | 2023-04-30 |
| Duration | PERPETUAL |
| marcia.loft(a)gmail.com | |
| Telephone | 5094999065 |
| Registered Agent Name | MARCIA ROBINSON |
| Registered Agent Address | 2620 W 27th Ave Apt T2 Spokane WA 99223 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| MARCIA ROBINSON | 2620 W 27th Apt T2, Spokane, WA 99223 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Priest Waterfront, LLC | 2620 W 27th Ave Apt T2, Spokane, WA 99223 | Marcia Robinson | 2014-08-14 |
| Title | Officer Name | Address |
|---|---|---|
| MARCIA ROBINSON | 2620 W 27th Apt T2, Spokane, WA 99223 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Priest Waterfront, LLC | 2620 W 27th Ave Apt T2, Spokane, WA 99223 | Marcia Robinson | 2014-08-14 |
| Street Address |
2620 W 27TH AVE APT T2 |
| City | SPOKANE |
| State | WA |
| Zip Code | 99223 |
| Country | USA |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Priest Waterfront, LLC | 2620 W 27th Ave Apt T2, Spokane, WA 99223 | Marcia Robinson | 2014-08-14 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Gomeowcreations LLC | 4108 East 36th Avenue, Spokane, WA 99223 | Randy May | 2021-10-04 |
| Plan B Construction Inc | 4207 S. Bernson Ct., Spokane, WA 99223 | Arthur Bender | 2021-10-04 |
| Kasplit LLC | 1613 E 60th Ave, Spokane, WA 99223 | Tom Weldon | 2021-11-10 |
| Zuri Properties LLC | 2624 E 38th Ave, Spokane, WA 99223 | Zachary Steve | 2021-04-15 |
| Locomotive Listings LLC | 5317 South Palouse Highway E339, Spokane, WA 99223 | Registered Agents Inc. | 2022-01-25 |
| Battle It All, LLC | 40087 E 17, Spokane, WA 99223 | Curtis Hampton | 2022-06-22 |
| Raed Rasheed Hameed LLC | 2607 S Southeast Blvd, Ste B214, Spokane, WA 99223 | Anzhella Kutsar | 2021-04-02 |
| Dolly's Cafe, Inc | 2715 W 32, Spokane, WA 99223 | Edward Turner | 2022-11-01 |
| Triple Bar Wp, LLC | 5308 S Andrews Lane, Spokane, WA 99223 | Alan Rubens | 2021-05-21 |
| Wolf Works, Inc. | 4115 East 61st Ave, Spokane, WA 99223 | Wbm Corporate Services LLC | 2021-04-06 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Incorporation Date |
|---|---|---|---|
| Sensible Impact, Inc. | 220 2nd St S, Kirkland, WA 98033-6514 | Dieter Struzyna | 2019-01-17 |
| Impact, Inc. | 354 Upland Dr, Tukwila, WA 98188-3801 | Rita Wellons | 1995-01-20 |
| Ad Impact, Inc. | 4114 B Place Nw #106, Auburn, WA 98001 | Orna Wittenberg | 1998-03-19 |
| Rbf Impact, LLC | 820 Blanchard St, Unit 1902, Seattle, WA 98121-2660 | Ryan Fuson | 2018-02-06 |
| Net Impact | 150 Spear St #500, San Francisco, CA 94105 | National Registered Agents, Inc. | 2011-10-10 |
| Big Impact, LLC | 370 Newell St, Seattle, WA 98109-1858 | Anne Jannetti | 2013-01-24 |
| Impact Nw | 10055 E. Burnside, Portland, OR 97216 | Neil Jorgenson | 2008-11-13 |
| Impact Now, L.L.C. | 2206 S 234th St # C-202, Des Moines, WA 98198 | Pat Mclaughlin | 1998-11-09 |
| Impact Cg LLC | 244 Wolf Creek Rd, Winthrop, WA 98862-9768 | United States Corporation Agents, Inc. | 2021-08-16 |
| Impact Ncm, LLC | 950 W. Bannock Street, Suite 850, Boise, ID 83702 | Corporate Creations Network Inc. | 2018-08-16 |
Do you have more infomration about Nw Impact LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 2.5 million business entities (corporations, LLCs, etc.) registered with Washington State Secretary of State. The WA Secretary of State is Washington's central filing office for corporations, partnerships, limited liability companies and business trusts. Each business is registered with business name, physical address, mailing address, officer name, entity status and creation date.